BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett az OTP a leminősítésre

Alig esett a BUX a tegnap esti S&P leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott.

2011. december 22. csütörtök, 17:13

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT tőzsdeindexe 140 ponttal (0,8 százalékkal) csökkent és 17463 ponton zárt az újabb magyar leminőstés utáni első kereskedési napon, ami meglepő teljesítmény, s leginkább az ünnepi érdektelenséggel valamint azzal magyarázható, hogy aki csak tehette már korábban kiszállt a magyar részvényekből.

Furcsa mód a BUX esésért leginkább a Richter volt felelős, amelynek a leginkább fölfelé kellene menni egy piaci elbizonytalanodás esetén. A gyógyszerpapír 1090 forinttal lett olcsóbb, a 3 százalékos esés után 35 ezer forinton zárt. Még a Mol piacán érződött némi eladói nyomás, de a 17500-as szint megfogta a papíert és 1,4 százalékos mínuszban 17750 forinton fejezte be a napot.

A papírforma szerint leginkább esésre ítélt részvény az OTP lett volna a leminősítés után, ám úgy látszik a reggeli eladók inkább shortosok, mint végbefektetők voltak, így a zárás közeledtével egyre kétségbeesettebb vételek jelentkeztek. Persze ehhez hozzájárult, hogy Amerikában is a bankrészvények vezették az emelkedést.

Az OTP papírja így a nap eleji 3230 forinttal szemben 3383 forinton zárt, vagyis 0,8 százalékkal emelkedett. Jól szereoelt a Magyar Telekom is, záróára egy forintos emelkedéssel 522 forint lett.

A kisebb részvények közül az E-Star esése újabb lendületet kapott, 3,5 százalékkal 5200 forintra zuhant közepes forgalom mellett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet