A BÉT tőzsdeindexe 140 ponttal (0,8 százalékkal) csökkent és 17463 ponton zárt az újabb magyar leminőstés utáni első kereskedési napon, ami meglepő teljesítmény, s leginkább az ünnepi érdektelenséggel valamint azzal magyarázható, hogy aki csak tehette már korábban kiszállt a magyar részvényekből.
Furcsa mód a BUX esésért leginkább a Richter volt felelős, amelynek a leginkább fölfelé kellene menni egy piaci elbizonytalanodás esetén. A gyógyszerpapír 1090 forinttal lett olcsóbb, a 3 százalékos esés után 35 ezer forinton zárt. Még a Mol piacán érződött némi eladói nyomás, de a 17500-as szint megfogta a papíert és 1,4 százalékos mínuszban 17750 forinton fejezte be a napot.
A papírforma szerint leginkább esésre ítélt részvény az OTP lett volna a leminősítés után, ám úgy látszik a reggeli eladók inkább shortosok, mint végbefektetők voltak, így a zárás közeledtével egyre kétségbeesettebb vételek jelentkeztek. Persze ehhez hozzájárult, hogy Amerikában is a bankrészvények vezették az emelkedést.
Az OTP papírja így a nap eleji 3230 forinttal szemben 3383 forinton zárt, vagyis 0,8 százalékkal emelkedett. Jól szereoelt a Magyar Telekom is, záróára egy forintos emelkedéssel 522 forint lett.
A kisebb részvények közül az E-Star esése újabb lendületet kapott, 3,5 százalékkal 5200 forintra zuhant közepes forgalom mellett.
