Melyik osztalékrészvénybe fektessünk?
Nem tudnak versenyezni az osztalékrészvények a magas állampapír-piaci hozamokkal, ezért a pesti tőzsdén a jelenlegi árszint mellett osztalékért részvényt venni nem éri meg.
Melyik osztalékrészvénybe fektessünk?
Nem tudnak versenyezni az osztalékrészvények a magas állampapír-piaci hozamokkal, ezért a pesti tőzsdén a jelenlegi árszint mellett osztalékért részvényt venni nem éri meg.
Ennyi osztalékot fizetnek az állami cégek
A gazdasági válság hatására csökkennek 2012-ben az állami osztalékbevételek – ám a Szerencsejáték Zrt-t jövőre osztalék ágon is jobban megfeji az állam. Az osztalékbevételek java része - 11,4 milliárd forint el is megy rögtön tőkeemelésekre.
Három éve nem volt ilyen - hiába várnak pénzre a befektetők
Hiába tartja úgy a tőzsdei bölcsesség, hogy eső piacon osztalékpapírt érdemes vásárolni, ám az amerikai vállalatok inkább készpénzhegyeken üldögélnek, miközben osztalékkifizetéseik hároméves mélyponton állnak.
Elképesztő osztalékok a válság után
A közelmúlt tőzsdei áresései után sok elemző ajánlgatja világszerte a magas osztalékot fizető részvényeket mint hosszú távon is értékálló befektetést. A kockázatok persze, mint minden részvénynél, itt is magasak.
Ezt vegyük, ha félünk az államcsődtől
Az amerikai adósságplafon megemelésével kapcsolatos vita elhúzódásával és az amerikai állam fizetésképtelenségének közelgő időpontjával egyre több befektetési tanácsadó veszi sorra, hogyan érdemes védekezni az elképzelhetetlen ellen. Az arany és a svájci frank mellett meglepő módon az osztalékrészvények is szerepelnek az étlapon.