BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három éve nem volt ilyen - hiába várnak pénzre a befektetők

Hiába tartja úgy a tőzsdei bölcsesség, hogy eső piacon osztalékpapírt érdemes vásárolni, ám az amerikai vállalatok inkább készpénzhegyeken üldögélnek, miközben osztalékkifizetéseik hároméves mélyponton állnak.

2011. október 5. szerda, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második negyedév során ugyanis az S&P-500 kosarába tartozó cégek nyereségük 27 százalékát fizették ki, szemben a 2008-as 30 százalékkal, míg az időszak során a készpénzállományuk kétharmadával 2770 milliárd dollárra bővült - írja a Bloomberg.

Ezzel szemben az elmúlt három évtizedet vizsgálva 41 százalék a historikus átlag a Wells Fargo adatai alapján. Martin Adams, a bank elemzője szerint a kifizetési hajlandóság visszaesésében komoly szerepet játszott a pénzügyi szektor szereplőinek készpénzfelhalmozása, illetve az is, hogy a válság során alaposan visszavágott osztalékokat csak mérsékelten emelték az elmúlt évben.

A befektetők a bikapiaci hossz idején kisebb jelentőséget tulajdonítottak az osztalékoknak, ám az elmúlt időszakban a részvények árfolyamemelkedéséből elérhető hozam visszaesése miatt már azt várnák el a cégektől, hogy emeljék osztalékfizetéseiket. A cégek viszont a borús gazdasági és politikai kilátásokra tekintettel inkább felhalmozzák készpénzüket.

Ebből pedig első körben inkább részvény-visszavásárlási programokba kezdhetnek majd azok a társaságok, akik olcsónak gondolják már papírjaikat - véli David Sowerby a Loomis Sayles & Co. alapkezelője. A pénz ráadásul a jelenlegi árszintek, illetve a nehéz gazdasági helyzet miatt lassuló organikus növekedési lehetőségek mellett már a vállalati felvásárlások egyik fő hajtóereje is lehet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet