BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

önkormányzatok

02.
11.
23:59

A központi tartalékból töltik fel a települések kasszáját

A tavaly évközi kormánydöntések áthúzódó hatásaként idén 25 milliárd forint forráskiegészítésről kell gondoskodnia a Pénzügyminisztériumnak (PM) a helyi önkormányzati alrendszerben. Az összeget a központi büdzsé tartalékából finanszírozzák. A tárca számításai szerint a települések kiadásai a kétéves költségvetésben a kalkuláltnál nagyobb mértékben emelkednek. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
02.
11.
23:59

A központi tartalékból töltik fel a települések kasszáját

A tavaly évközi kormánydöntések áthúzódó hatásaként idén 25 milliárd forint forráskiegészítésről kell gondoskodnia a Pénzügyminisztériumnak (PM) a helyi önkormányzati alrendszerben. Az összeget a központi büdzsé tartalékából finanszírozzák. A tárca számításai szerint a települések kiadásai a kétéves költségvetésben a kalkuláltnál nagyobb mértékben emelkednek.

Szerző(k):
Baka Zoltán
12.
18.
06:59

Az önkormányzatok negyven százaléka támogatásra szorul

Idén is az árvízzel leginkább sújtott Borsod és Szabolcs megyei települések jutottak a legnagyobb összegű támogatáshoz az önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került önkormányzatok számára kiírt pályázaton. Az önhiki-keret idei második fordulójában 724,58 millió forintot osztanak fel 157 helyhatóság között, míg 78 település kérelmét elutasították. Az első fordulóban 12,9 milliárd forinthoz jutottak a működési támogatásra szorult önkormányzatok. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
12.
17.
23:59

Az önkormányzatok negyven százaléka támogatásra szorul

Idén is az árvízzel leginkább sújtott Borsod és Szabolcs megyei települések jutottak a legnagyobb összegű támogatáshoz az önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került önkormányzatok számára kiírt pályázaton. Az önhiki-keret idei második fordulójában 724,58 millió forintot osztanak fel 157 helyhatóság között, míg 78 település kérelmét elutasították. Az első fordulóban 12,9 milliárd forinthoz jutottak a működési támogatásra szorult önkormányzatok.

Szerző(k):
Baka Zoltán
12.
11.
23:59

A PM szerint nem marad többletbevétel az államháztartásban

Bár az egyes alrendszerek év végi egyenlege eltér az előirányzatoktól, az államháztartási deficit valószínűleg a költségvetési törvényben tervezettnek megfelelő, azaz a GDP 3,4 százaléka lesz - hangzott el tegnap a Pénzügyminisztérium sajtótájékoztatóján. A kormány a jövő év első negyedében értékeli a 2002-es büdzsé helyzetét, s a bevételek alakulása alapján dönthet a kiadási oldal esetleges szigorításáról is.

Szerző(k):
Baka Zoltán