BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

önkormányzatok

10.
15.
07:00

Fejlesztési forrásokkal gazdagodnak a települések

Jövőre több tízmilliárd forinttal bővülhetnek a települések szabadon felhasználható forrásai. Mozgásterüket javítja a helyben maradó szja emelkedése, valamint a gázközmű-kompenzáció második köre is. Nem valószínű viszont, hogy már 2003-ban megosztanák a központi büdzsé és a települések között az áfa- és a társaságiadó-bevételeket. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
04.
16.
23:59

Az MSZP növelné a helyben maradó szja-t

A szocialisták a közigazgatásban decentralizációt sürgetnek, normatív támogatással váltanák fel a cél- és címzett támogatásokat. Emellett az szja-ból a jelenlegi 5 százaléknál nagyobb hányadot hagynának a helyi önkormányzatoknál. Az utóbbi években elszenvedett önkormányzati veszteségek pótlására az MSZP a következő másfél évben 100 milliárd forint fejlesztési forrást osztana ki - alanyi jogon - az önkormányzatok között.

Szerző(k):
Domokos Erika