A NATO-t aggasztja annak veszélye, hogy Oroszország a közeljövőben atomfegyvert telepít a világűrbe.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA német hadsereg vezérkari főnöke beszámolt arról, hogy kell-e tartania a NATO tagországainak egy esetleges orosz támadástól. Abban bízik, hogy az Egyesült Államokra számíthat Európa a védelem kapcsán.
Szerző(k): Kónya PolettÖsszesen 17 tonna szegényített uránlövedéket használt fel a NATO a támadások során Jugoszlávia ellen. A szervezet elismerte, hogy használt szegényített uránt, azt azonban nem, hogy ezzel hozzájárult volna a daganatos betegségek számának a növekedéséhez a térségben. A kérdésben a szakemberek megosztottak, de a számok tényleg nagyon magasak.
Szerző(k): EconomxRadoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter szerint az amerikai elnök kitart a katonai szövetség kölcsönös védelemről szóló 5. cikke mellett és részt fog venni a júniusi hágai NATO-csúcstalálkozón.
Szerző(k): Zádori BenceMarco Rubio szerint Donald Trump nem a NATO ellen van, hanem egy olyan NATO ellen, ahol sokan nem teljesítik kötelezettségeiket. Hozzátette, senki nem várja el a célok egy-két éven belüli elérését, de a haladásnak valódinak és kézzelfoghatónak kell lennie.
Szerző(k): EconomxAz amerikai geopolitika ritkán ismétli önmagát, de időről időre új szereplők próbálják eljátszani a régi darabokat – immár új közönség előtt. A szakértő szerint Donald Trump most éppen Kissinger bőrébe bújna: azt ígéri szétválasztja Oroszországot és Kínát, és ezzel megismétli a hidegháború egyik legnagyobb diplomáciai bravúrját.
Szerző(k): Vígh GáborBelgium megháromszorozná az ország hadseregének tartalékosait. Az önkéntes katonák havi 2 ezer eurós jövedelmet kapnak.
Szerző(k): Kiffer AnnaStratégiai, védelmi együttműködést kötött a NATO-tagállam Horvátország és Albánia, valamint Koszovó, amelynek hivatalosan nem is létezik hadserege. Könnyű mindezt úgy értelmezni, hogy gyűlnek a sötét fellegek Szerbia felett, a Balkán pedig felkészül a puskaporos hordó státuszra. Miközben a kép ennél jóval árnyaltabb.
Szerző(k): Hercsel Adél