A Douglas német parfüm- és kozmetikai kiskereskedő nettó veszteségről számolt be a második negyedévben, amelyet a tőzsdei bevezetéssel kapcsolatos költségek befolyásoltak.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz Egyesült Arab Emírségek mindent megtesz, hogy gazdaságát diverzifikálja, csökkentve az olajtól való függést, így most értékpapírpiacát is fejleszti. Az ott forgó cégek tulajdonosi szerkezete azonban kissé sajátos.
Szerző(k): Fellegi TamásFED megszólalók, gyorsjelentések, makrogazdasági adatok. Újabb sűrű hét elé néz az amerikai értéktőzsde.
Szerző(k): Kovács ÁdámBeperelték az Apple-t, tőzsdén a Reddit, negyedéves gyorsjelentések és új történelmi csúcs – sok minden történt az amerikai piacon.
Szerző(k): Kovács ÁdámÖsszegyűjtöttük a hét legfontosabb eseményeit az amerikai piacokról.
Szerző(k): Kovács ÁdámA Reddit a hét közepén 22 millió részvényt dob piacra, jelenleg négyszeres-ötszörös a túljelentkezés.
Szerző(k): Vermes ÁdámIgyekeznek kihasználni a jó tőzsdei hangulatot az európai vállalatok is. Egyre másra jelentik be részvény kibocsátásaikat és tőzsdére lépésüket, már most kétszer annyi pénzt szednének be, mint tavaly ilyenkor.
Szerző(k): EconomxA Reddit közelgő kibocsátásán akár 6,5 milliárd dollárra is értékelhetik a céget. Azonban pont a cég felhasználóinak egy része fordult a cég ellen, legendás, tőzsdei körökben hatalmas befolyással rendelkező fórumán ugyanis a felhasználók megszavazták a részvény shortolását.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásCsúcson az amerikai tőzsdeindexek a nagy amerikai technológiai cégek talán többet érnek mint valaha. A versenyfutásban csúnyán lemaradt egykori kihívójuk, a kínai Alibaba amelynek részvényei lassan egy évtizede vannak tőzsdén. A politika a kínai gazdaság megtorpanása és vezetői hibák és hozzájárultak a kálváriához, a nagy kérdés érdemes e most beszállni a részvénybe.
Szerző(k): Economx