Szakértők is próbálják értelmezni, hogy mire gondolhatott Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a leleplezőnek szánt, m ...
Jóllehet a vajdasági magyar Német László bíborost nem sorolják a legesélyesebbek közé a pápaválasztáson, mégis úgy emlegetik, mit ...
A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) jelentése szerint az emelkedő trend már sorozatban tizedik éve tart.
A NATO-t aggasztja annak veszélye, hogy Oroszország a közeljövőben atomfegyvert telepít a világűrbe.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA hétvégén Varsóban olyan új védelmi pénzügyi modell körvonalazódik, amely gyökeresen átalakíthatja az uniós védelemfinanszírozás logikáját: közös hitelből vásárolt fegyverek, uniós tulajdon, megosztott döntéshozatal. Az Európai Védelmi Mechanizmus (EDM) egyszerre ígér olcsóságot, hatékonyságot és stratégiai autonómiát – a kérdés csak az, hogy a tagállamok valóban készen állnak-e lemondani nemzeti védelmi iparuk előjogairól. A fiskális szigor hívei szerint ez könnyen újabb „itt a piros, hol a piros” játszmává válhat – csak most katonai költségvetéssel: a tagállamok ugyanis többlet terhet vállalnának, miközben ez formálisan nem jelenne meg a tagállami költségvetésekben.
Szerző(k): Tieger EndreIgen óvatos Giorgia Meloni az európai újrafegyverkezést illetően. Meggyőződése, hogy Rómának nem szabad élesen határoznia arról, hogy az Európai Unió oldalára áll Donald Trump amerikai elnökkel szemben.
Szerző(k): G. É.Stratégiai, védelmi együttműködést kötött a NATO-tagállam Horvátország és Albánia, valamint Koszovó, amelynek hivatalosan nem is létezik hadserege. Könnyű mindezt úgy értelmezni, hogy gyűlnek a sötét fellegek Szerbia felett, a Balkán pedig felkészül a puskaporos hordó státuszra. Miközben a kép ennél jóval árnyaltabb.
Szerző(k): Hercsel Adél