BUX 139339.63 0,03 %
OTP 45130 -0,38 %
06.
01.
23:59

Sajátrészvény-üzletek az OTP-nél

Az OTP Bank Rt. bejelentette, hogy a saját részvények tartására vonatkozó egyéves időkorlát miatt 448 ezer 838 részvényt eladott, illetve egy nappal később visszavásárolt. Egyik volt igazgatósági tagjának - kedvezményes áron - háromezer részvényt eladott, a tranzakciók után a bank május végén 810 ezer 428 törzsrészvényt birtokolt. Az elsőbbségi részvények száma is változott. A 9500 forintos vételi ajánlat első napjaiban a bank 704 darab elsőbbségi részvényt vett meg, ezzel ezek állománya 928 ezer 669 darabra nőtt. Aki eladta az elsőbbségi részvényeket, aligha volt eléggé körültekintő: túl azon, hogy a tőzsdén 500 forinttal magasabb árat is kaphatott volna értük, ha megvárja az osztalékfizetést - a bank részvényei tegnap forogtak utoljára a 200 forintot érő tavalyi osztalékszelvénnyel együtt -, utána is ugyanúgy 9500 forintért adhatta volna el a banknak. (NAPI)

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
05.
28.
23:59

Felfüggesztik az OTP-részvényátalakítást?

Az OTP Bank bejelentette, hogy egyik elsőbbségi részvényese a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara melletti választott bíróságon megtámadta a bank április 25-i közgyűlésén hozott egyik határozat egészét, illetve egy másik határozat egy részét. A kifogásolt részek az elsőbbségi részvények átalakításával kapcsolatban fizetendő, részvényenként 5157 forintos csereérték-különbözetről szólnak, amelynek kiszabását az elsőbbségi részvényesek a közgyűlésen is hevesen ellenezték.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
05.
24.
23:59

Augusztusban fizet osztalékot az Eravis

Az Eravis Rt. bejelentette, hogy elsőbbségi részvényeire augusztus 21-től kezdve fizeti ki a részvényenként 1000 forintos (a névértékre vetítve 10 százalékos) osztalékot. A késői osztalékfizetés az Arago-társaságok hagyománya, az Eravis többségi tulajdonosa, az Arago Befektetési Holding csak szeptemberben fizeti ki részvényeseit. A tavaly 438 millió forint adózott eredményt elért Eravis kifizetési hányada jóval alacsonyabb, mint az előző évi volt. Akkor - nagyjából ugyanekkora eredmény után - minden részvényre fizettek 1000 forintot (az osztalék az eredmény 70 százalékára rúgott), idén viszont csak a 150 milliónyi elsőbbségi sorozatra fizetik ki az alapszabályban biztosított minimumot, ami az adózott eredmény 3,5 százalékát jelenti. Az Eravis 10 százalékos osztalékelsőbbségi részvénye a tőzsde legritkább papírjai közé tartozik, legutóbb május 4-én fordult meg a parketten 7000 forintos árfolyamon. Bár a csekély likviditás miatt osztalékhozamot alig érdemes számolni, ezen az árszinten a részvény a BÉT legjobban fizető papírjának számít. (NAPI)

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
05.
11.
23:59

OTP vételi ajánlat az elsőbbségi részvényekre

Hivatalosan is közzétette az éves közgyűlésen (NAPI Gazdaság, 2001. április 26., 13-14. oldal) bejelentett, az elsőbbségi részvényekre érvényes vételi ajánlatát az OTP Bank Rt. A közgyűlésen elhatározott - 5117 forintos cseredíj fizetése ellenében megvalósítható - törzsrészvénnyé alakítást nem vállaló vagy éppen a cseredíjat kifizetni nem képes kisrészvényesek részvényéért 9500 forintot kínál fel a bank. Az ajánlat május 14-étől június 29-éig él. Mivel az OTP június 18-ától fizeti ki az elsőbbségi részvényeseket is megillető 200 forintos osztalékot, nem valószínű, hogy e határnap előtt sokan élnének a vételi ajánlattal.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.