BUX 139568.97 0,19 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztusban fizet osztalékot az Eravis

2001. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Eravis Rt. bejelentette, hogy elsőbbségi részvényeire augusztus 21-től kezdve fizeti ki a részvényenként 1000 forintos (a névértékre vetítve 10 százalékos) osztalékot. A késői osztalékfizetés az Arago-társaságok hagyománya, az Eravis többségi tulajdonosa, az Arago Befektetési Holding csak szeptemberben fizeti ki részvényeseit.
A tavaly 438 millió forint adózott eredményt elért Eravis kifizetési hányada jóval alacsonyabb, mint az előző évi volt. Akkor - nagyjából ugyanekkora eredmény után - minden részvényre fizettek 1000 forintot (az osztalék az eredmény 70 százalékára rúgott), idén viszont csak a 150 milliónyi elsőbbségi sorozatra fizetik ki az alapszabályban biztosított minimumot, ami az adózott eredmény 3,5 százalékát jelenti. Az Eravis 10 százalékos osztalékelsőbbségi részvénye a tőzsde legritkább papírjai közé tartozik, legutóbb május 4-én fordult meg a parketten 7000 forintos árfolyamon. Bár a csekély likviditás miatt osztalékhozamot alig érdemes számolni, ezen az árszinten a részvény a BÉT legjobban fizető papírjának számít.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet