BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
header

elsőbbségi

04.
25.
23:59

Törzsrészvénnyé alakítják az OTP Bank elsőbbségi papírjait

Az OTP Bank 20 százalékos - az előző évinél 2 százalékponttal nagyobb - osztalékot fizet a törzs- és elsőbbségi részvényekre egyaránt. A részvényesek a szerdán megtartott közgyűlésen megszavazták az elsőbbségi részvények törzsrészvényekké való átalakítását, bár több részvényes sokallotta a részvényenként 5157 forint csereérték-különbözetet. Az igazgatóság javaslatának elfogadása azonban már csak azért sem ütközhetett akadályba, mert az érintett részvényosztály papírjainak több mint 80 százaléka a bank saját portfóliójában van. Nem kizárt, hogy néhány részvényes a bírósághoz fordul a méltánytalannak tartott díjfizetés miatt.

Szerző(k):
Barna Zsuzsa
04.
19.
07:00

Ötezer forintos cseredíjat kér az OTP

Az OTP Bank Rt. igazgatósága közzétette az április 25-i közgyűlés elé terjesztendő részvényátalakítási javaslatát. Eszerint az 1 millió 150 ezer darab elsőbbségi részvényt – amelyből 927 ezer 625 darab a bank kezében van – darabonként 5157 forint csereérték-különbözet megfizetése ellenében alakítanák át törzsrészvényekké. Ha a javaslatot elfogadják – ez aligha kétséges –, akkor ismét csak egyféle OTP-részvény forog majd a parketten. A cseredíj a bank szándékai szerint a két sorozat közötti értékkülönbözetet tükrözi, ám maga a cseredíj intézménye sem problémamentes. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
04.
18.
23:59

Ötezer forintos cseredíjat kér az OTP

Az OTP Bank Rt. igazgatósága közzétette az április 25-i közgyűlés elé terjesztendő részvényátalakítási javaslatát. Eszerint az 1 millió 150 ezer darab elsőbbségi részvényt - amelyből 927 ezer 625 darab a bank kezében van - darabonként 5157 forint csereérték-különbözet megfizetése ellenében alakítanák át törzsrészvényekké. Ha a javaslatot elfogadják - ez aligha kétséges -, akkor ismét csak egyféle OTP-részvény forog majd a parketten. A cseredíj a bank szándékai szerint a két sorozat közötti értékkülönbözetet tükrözi, ám maga a cseredíj intézménye sem problémamentes.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
03.
23.
23:59

Elsőbbségi-csere az OTP közgyűlésén

Az OTP igazgatósága az 1,15 millió darabos elsőbbségi sorozat törzsrészvénnyé való átalakítását javasolja a bank április 25-re összehívott évi rendes közgyűlésének, ám a csere feltételei - a cseredíj mértéke - egyelőre hétpecsétes titkot képeznek. A hír tegnap 20 százalékot lökött az elsőbbségi papírok árfolyamán. A közgyűlési javaslatok között szerepel a jelenleg 1000 forint névértékű részvények 100 forint névértékűre felváltása, illetve a teljes körű dematerializáció is.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
03.
23.
17:57

OTP-csereötlet anno 1996

Az OTP Bank Rt. 1995-ös tőzsdei bevezetésekor készített nyilvános kibocsátási tájékoztató tartalmazta az eladó ÁPV Rt. ama - közgyűlésen is megerősített - ígéretét, hogy az elsőbbségi részvények átalakítására vonatkozó javaslatot terjeszt elő. A kisrészvényesek egy szűk, de elszánt csoportja aktívan szorgalmazta is e megoldást, így az 1996-os rendes közgyűlés napirendjén végül - kiegészítő javaslatként - szerepelt is az átváltás. Az akkori elképzelések szerint az átváltást elfogadó elsőbbségi részvényeseknek 739 forintos cseredíjat kellett volna fizetniük, ami megfelelt a közgyűlés előtti törzsárfolyam és az elsőbbségi névértéke közötti különbségnek (Az OTC-piacon az elsőbbségi részvények a javaslat nyilvánosságra hozatala előtt 800-850, utána 1000 forintos áron mozogtak.) A cseredíjat nem vállaló részvényesektől az OTP a névértéken plusz az év elejétől számított látra szóló betéti kamaton vette volna meg az elsőbbségi papírokat (NAPI Gazdaság, 1996. április 27., 5-6. oldal). A szavazásnál kiderült, hogy még az előterjesztő ÁPV Rt. sem pártolta a javaslatot, az végül 7992 részvény tulajdonosának igen szavazata mellett, 7 milliónyi állami tartózkodással és 6,5 milliónyi ellenszavazattal elvérzett.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.