Még mielőtt eszement klímázásba kezdünk, erre is gondolni kell!
A klímaszezon egyik veszélye, hogy mozgásszervi és ízületi megbetegedések alakulhatnak ki.
Elárulták, miért vonult ki a rendőrség a Semmelweisre
Egy klinikai vizsgálat miatt indult rendőrségi intézkedés a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikáján – közölte az intézmény.
Új korszak jön: megszűnhet a titkolózás az egészségügyben
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerint a magyar egészségügy krónikusan alulfinanszírozott, ugyanakkor a következő években évente 500 milliárd forinttal több forrás érkezhet az ágazatba. A miniszter brit mintára nagyobb transzparenciát, minőségmérést és a betegbiztonság erősítését ígérte.
Megszólalt az államtitkár: angol mintára alakítják át a hazai betegellátást
Országleltárral és a kórházak valós problémáinak feltárásával kezdi a munkáját az új Egészségügyi Minisztérium államtitkára. Buga László szerint a magyar egészségügy átalakításában az angliai Francis-jelentés tanulságait is felhasználják, miközben kiemelt cél a szakdolgozói béremelés, a transzparencia növelése és a prevenció erősítése.
Kiderült, hogy mégis működhet a prevenció: meglepő eredmények érkeztek a magyar betegekről
Miközben még mindig minden ötödik magyar naponta dohányzik, egy friss országos kutatás biztató fordulatot jelez. A dohányzással összefüggő daganatok előfordulása és halálozása az elmúlt évtizedben jelentősen visszaesett a középkorúak körében, ami a szakemberek szerint a dohányzásellenes intézkedések kézzelfogható eredménye lehet.
Vészjelzés a kórházakból: nem a pénz, hanem az ember hiányzik
A magyar egészségügy legnagyobb problémája továbbra is a szakemberhiány, miközben a kórházak adóssága újratermelődik, a várólisták pedig nehezen csökkenthetők – mondta Tóth Gábor, a Magyar Kórházszövetség elnöke. Szerinte a rendszer jövője elsősorban azon múlik, sikerül-e megtartani az egészségügyi dolgozókat.