Merkely Béla is reflektált a minapi fejleményekre, miután a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala razziát tartott a Semmelweis Egyetem Üllői úti központi tömbjében egy folyamatban lévő büntetőeljárással kapcsolatban.
Az egyetem rehabilitációs klinikájának fejlesztési átadóján megkérdezett rektor arra, hogy van-e félnivalója az egyetemnek a Magyar Péter és az egészségügyért felelős Hegedűs Zsolt nevével fémjelzett Tisztítótűz művelet miatt, az Index szerint röviden azt felelte:
Szerintem nincs.
Merkely elmondása szerint a nyomozati vizsgálatnak nincs köze az átadott fejlesztésekhez vagy az egyetem általános működéséhez. Tájékoztatása alapján a rendőrségi intézkedés egy klinikai vizsgálattal összefüggő gyógyszerfelhasználás kérdését érintette a Belgyógyászati és Hematológiai Klinikán.
„A június 24-i rendőrségi intézkedés egy klinikai vizsgálathoz kapcsolódó nyomozás része volt, az intézmény pedig teljes körűen együttműködik a hatóságokkal”
– írta korábbi közleményében Semmelweis Egyetem. Az azonban egyelőre kérdéses, konkrétan milyen ügyben folyik az eljárás, vannak-e gyanúsítottak, valamint a helyszíni cselekménynek lesz-e folytatása.
Merkely Béla szavaiból az mindenesetre határozottan érződik, a Semmelweis Egyetem vezetése nem tart attól, hogy az ügy nagyobb kört érintene.
A miniszterelnök még hétfőn a parlamentben rögzítette, hogyan fog majd kinézni a felállítandó Nemzeti Vagyon-visszaszerzési és Védelmi Hivatal struktúrája.
