Elsőre őrültségnek hangzik a Google terve: több millió szúnyogot szabadítanának az emberekre
A Google kidolgozott egy nem mindennapi high-tech tervet, amellyel a szúnyogokat akadályozná abban, hogy veszélyes betegségeket terjesszenek.
Magyar és osztrák gyógyszercég fogott össze: autoimmun betegek lélegezhetnek fel
Egy osztrák-magyar együttműködés nyomán egy új, immunológiai betegségeket célzó gyógyszerfejlesztési program indulhat útjára.
Kongatja a vészharangot a WHO-vezér, egyre több lehet az ebolás
Az Egészségügyi Világszervezet első embere azt emelte ki, egyre több járványgyanús esetet azonosítottak Kelet-Afrikában.
Jó hírt kaptak a 65 év felettiek: az életkor nem rontja az eredményeket
Az Európai Elhízástudományi Kongresszuson bemutatott új adatok szerint a GLP-1 alapú fogyasztó gyógyszerek nemcsak jelentős testsúlycsökkenést eredményeznek, hanem a túlsúlyosak egészségnyeresége is óriási. A kutatók szerint az életkor önmagában nem indokolja a terápia kizárását.
Annyi dolgozó lett beteg, hogy látogatási tilalmat vezettek be több kórházban is
Maga a kórház közölte, hogy látogatási tilalmat rendeltek el a betegségek személyzet körében is kialakult halmozódása miatt. Csak egy esetben van mód rendkívüli látogatást tenni.
A nyugdíjaskorúak több mint fele nem érzi magát egészségesnek az EU-ban – a magyar idősek megítélése még letaglózóbb
A 65 évesnél idősebbek zöme pocséknak tartja egészségi állapotát – jónak legalábbis nem nevezné. Talán nem is csoda, hogy megelőzhető betegségekben évente egymillió ember hal meg, akik közül a magyarok kiugróan magas arányt képviselnek az EU-ban. Színt vallottak országonként az idősek arról, egészségi állapotuk saját megítélésük szerint milyen gyatra szinten áll.