Elérte az éves terv felét az államháztartás hiánya
Az első negyedév végére az éves terv közel felét éri el az államháztartás hiánya, ám ezt a Pénzügyminisztérium az év elején jelentkező egyszeri kiadásokkal magyarázza. A tárca tegnapi sajtótájékoztatóján nem tudták megmondani, hogy idén mekkora többletbevétel keletkezhet az alrendszerekben, 60-100 milliárd forint sorsáról azonban már van konkrét elképzelés: azt évközi nyugdíjemelésre fordítják. A kormány gazdasági kabinetje tegnapi ülésén úgy határozott, hogy idén júliusban nem lesz gázáremelés.
