BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

államháztartás

08.
06.
23:59

A ciklus közepén gyorsul a hiány csökkentése

Jövőre jelentős kiadási többlettel számol az államháztartásban a Pénzügyminisztérium, s csak 2004-től tervezi a hiány csökkentésére fordítható összeg számottevő növekedését. A tárca az adóbevételek arányának mérséklését tűzte ki célul, az ezt szolgáló intézkedésekből eddig az szja-terhelés csökkentése látott napvilágot, ám eközben a tb-járulék növelése is napirenden van.

Szerző(k):
Baka Zoltán
08.
01.
23:59

Éledező importot jelezhet a júliusi áfabevétel

Bőséges áldást hozott a július a költségvetésnek, aminek eredményeképpen a főbb adónemekből a módosított előirányzatok időarányos részét zsebben tudhatja a Pénzügyminisztérium. Egy hónappal korábban még 20-25 milliárdos elmaradást jeleztek a bevételi adatok. A jó teljesítéshez kellett az importból származó adók növekedése, ami a behozatal erőre kapásának jele lehet.

Szerző(k):
Baka Zoltán
07.
31.
23:59

A GDP négy százalékát tette ki az államháztartás hiánya

A központi költségvetés 2001-es bevételeiben nőtt az arányuk a közvetlen lakossági befizetéseknek, ezzel párhuzamosan mérséklődött a fogyasztáshoz kapcsolt adók részesedése - derül ki a tavalyi költségvetés végrehajtásáról szóló törvénytervezetből. A kiadásokon belül a központi szervek növekvő súlya tapasztalható. A költségvetés csaknem 10 milliárd forintot bukott azon, hogy elmaradt a várt roham a korszerű okmányok cseréjénél. Javította viszont a bevételeket, hogy az adóhivatal tavaly nem utalt vissza társasági adót a pénzintézeteknek. A zárszámadásban ismét kritika éri a jegybankot az elhalasztott sávszélesítés kapcsán.

Szerző(k):
Baka Zoltán