Az Európai Központi Bank úgy döntött, kivár a kamatcsökkentéssel, így egyelőre nem változtattak az irányadó eurókamaton. Svédország hivatalosan is NATO-tagállam lett, Franciaország pedig komoly gesztust gyakorolt a nőnap alkalmából. A német ipar megrázta magát, de messze van még attól, hogy kimásszon a gödörből. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz alkotmánymódosítás, amelyet a lakosság elsöprő többsége támogatott, nehéz helyzetbe hozta a konzervatívokat és a szélsőjobboldalt.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA francia nemzetgyűlés rábólintott az abortuszhoz való jog alkotmányba foglalására, a spanyol alsóház viszont egyelőre hallani sem akart az amnesztiatörvényről. Orbán Viktor magyar miniszterelnök pedig engedett decemberi szigorából, amelyet Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kitörő örömmel fogadott. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennDonald Tusk új kormánya ígéretet tett arra, hogy hatályon kívül helyezi a 2020-as lengyel bírósági döntést, amely megszüntette az abortuszhoz való jogok többségét az országban.
Szerző(k): Horváth TiborAz amerikai szenátus csütörtökön jóváhagyta Lisa Franchetti kinevezését a haditengerészet élére, így az 59 éves admirális lesz az első nő ebben a tisztségben és a vezérkari főnökök egyesített bizottságában.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA francia kormány a jövő héten benyújtja a szövegtervezetet a legfelsőbb közigazgatási bíróságnak, azzal a céllal, hogy az év végéig alkotmányos legyen az abortuszhoz való jog. A kormány adatai szerint tavaly 234 ezer abortuszt hajtottak végre Franciaországban.
Szerző(k): Horváth TiborA mexikói legfelsőbb bíróság megsemmisítette az abortuszt kriminalizáló törvényt.
Szerző(k): EconomxMagyarországon legális az abortusz, de a megalázó bánásmód és a várólisták arra késztetik a nőket, hogy az országon kívül szakítsák meg terhességüket. Fő célpontjuk Ausztria.
Szerző(k): Eisenkrammer Nóra