BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tart a roham a kötvényekért

2013. április 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Márciusban is intenzíven vásárolta a lakosság a magyar államkötvényeket, 67,1 milliárd forinttal, közel 1177 milliárdra emelkedett az állomány − olvasható az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) csütörtöki közleményében. A forintkötvények rekord alacsony hozamát kihasználva az adósságkezelő a tervezettnél több hazai devizában denominált papírt adna el, így csökkenhetne az államadósság devizaaránya.

A lakossági állampapírok sikere mellett mostanra szinte az összes forintalapú kötvény hozama történelmi mélypontra esett. Éppen ezért nem meglepő, hogy Borbély László András, az ÁKK vezérigazgató-helyettese a Reutersnek felvetette, hogy esetleg az év elején tervezettnél több forintpapír találhat gazdára 2013-ban, ezzel csökkenteni lehetne az államadósság devizaarányát. Borbély szerint a február közepi dollárkötvény után egyébként is már csak egymilliárd euró körüli devizát kellene bevonni, ennek egy részét válthatják ki a forintkibocsátás növelésével az alacsony hozamokat kihasználva.

Lakossági állampapírok értékesítése
Milliárd forint Március Január−március
Kamatozó Kincstárjegy 41,5 135,2
Kincstári Takarékjegy 2,5 9,4
Féléves Kincstárjegy 1,5 3,2
Prémium Euró Magyar Államkötvény 21,6 43,8
Összesen 67,1 191,6
Forrás: ÁKK
Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet