BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem megy az iPhone, szenved a Foxconn

2013. április 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentősen visszaesett a kínai Hon Hai Precision Industry árbevétele az első negyedévben. Az Apple legnagyobb beszállítója Kínán kívül Foxconn néven ismert, a tavalyi 33,4 milliárd dollár után 27 milliárdos forgalmat bonyolított 2013 első negyedévében. A 19,2 százalékos visszaesés elsősorban az Apple zászlóshajójának, az iPhone okos telefonnak \"köszönhető\", melynek legutóbbi modelljéből a korábbinál kevesebb fogy, ami a bedolgozó cég megrendeléseit is visszaveti. A CNN-nek nyilatkozó iparági szakember szerint mostanra sokak számára unalmassá vált az iPhone-ok dizájnja, emellett a felhasználók egy része elégedetlen az akkumulátorok teljesítményével. Ezzel szemben az Apple nagy riválisa, a Samsung egyre jobb telefonokat kínál hosszú élettartamú akkumulátorokkal és nagy kijelzőkkel.

A fentiek következményeként 2012-ben a koreai cég letaszította az Apple-t a mobiltelefon-iparág trónjáról, az IDC negyedik negyedéves statisztikája szerint a Samsung 29 százalékos piaci részesedésével szemben az amerikai cég mindössze 21,8 százalékot ért el.


Napi grafikonok
Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet