BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsdén is vesztett a bennfentes

2013. április 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiába ismert meg bennfentes információkat, mégis megégette magát az a befektető, aki a napokban jókora botrányt okozott a KPMG és a Herbalife körül − derült ki tegnap. A szóban forgó befektetőt Bryan Shaw-nak hívják és a Shaw Diamond Co. partnere; a Wall Street Journal értesülései szerint golfklubjában négy éve ismerte meg a KPMG Los Angeles-i auditrészlegének vezető partnerét, Scott Londont. A két ismerős beszélgetni kezdett, és a KPMG-nél közel harminc évet lehúzó London nem fogta vissza magát akkor sem, amikor Shaw a Herbalife és a Skechers mérlegeinek számairól kezdett érdeklődni. London bevallása szerint csak a harmadik beszélgetés alkalmával döbbent rá, hogy Shaw kereskedik az általa szolgáltatott információk alapján − ennek azonban ellentmond, hogy készpénzt és ajándékokat is kapott az értesülésekért cserébe. Mindenesetre amikor Shaw kereskedési számláját befagyasztották − London ügyvédje szerint részben azért, mert jókora pénzeket vesztett a bennfentes információkra alapozott ügyletein −, úgy döntöttek, felhagynak az együttműködéssel. Addigra azonban a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) már nyomon volt. A KPMG számára azonban egyértelműen jó hír, hogy a jelenlegi információk szerint London magánakciója volt az érzékeny üzleti információk kifecsegése, a cégnél senki másnak nem volt tudomása erről.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet