BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

Befektetés

05.
07.
00:00

A végrehajtással, nem a jogi szabályozással van gond

A 2009-es fémtörvény nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ami azt mutatja, jogalkalmazási és végrehajtási problémáról van szó, nem pedig jogalkotásiról − mondta a Napi Gazdaságnak Sárosi Eszter, a Hulladékhasznosítók Országos Egyesületének (HOE) ügyvezető igazgatója. A legálisan működő fémkereskedők számára pozitív, hogy bekerül a törvénybe javaslatuk, miszerint a természetes személyektől átvett anyagokat már nem kell 6 napig tárolni, megőrizni.

Szerző(k):
Tóth Kata
05.
07.
00:00

Eszközeitől nem válik meg a Dana

Cáfolta, hogy leválasztaná kurdisztáni eszközeit a Dana Gas, illetve hogy más eszközök értékesítésére készülne − írta a Reuters. Mindezt annak kapcsán szögezte le a vállalat szóvivője, hogy a Dana részvényei 7,7 százalékkal drágultak arra a hírre, hogy a cég leválasztaná kurdisztáni eszközeit, hogy azokat külön bevezethesse a tőzsdére. Ez annak fényében is érdekes, hogy lassan lejár a három hónapos moratórium, amelyet a maradék Mol-részvénycsomag eladására vállalt a cég. A Dana ugyanis február 8-án több mint 1,6 millió Mol-részvényt adott el 17 515 forintos áron. A három hónapos eladási tilalom, amit akkor vállalt, ezen a héten jár le.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
07.
00:00

Kikényszerítené a Verizon a Vodafone kivonulását

Az elmúlt néhány bőséges év után rossz időszak jöhet a Verizon Wireless életében, legalábbis az osztalék szempontjából − közölte az amerikai távközlési vállalat. Ez főleg a brit Vodafone számára rossz hír, hiszen a cég 45 százalékos tulajdonosa, azonban egyre többet pletykálnak a tulajdonrész esetleges eladásáról. A Verizon Communications és a Vodafone 2011 óta 18,5 milliárd dollárt vett ki osztalékként közös amerikai vállalatukból, mely az Egyesült Államok legtöbb előfizetővel rendelkező mobilszolgáltatója. A pénzcsap azonban most elzáródhat, legalábbis a Verizon erre figyelmeztet. 2011 előtt már volt példa arra, hogy hat éven keresztül egyáltalán nem fizetett osztalékot a Verizon Wireless, mivel a megtermelt készpénzt hitelei visszafizetésére fordította. Elemzők szerint az osztalék elmaradásának belengetése a Verizon részéről azt a célt szolgálhatja, hogy kikényszerítse a Vodafone tulajdonrészének eladását. Az utóbbi hetekben egyre többet pletykálnak arról, hogy 100 milliárd dollárért kivásárolhatják a brit társaságot, ami minden idők legnagyobb vállalatfelvásárlási üzlete lehetne. A mostani nyilatkozattal a szakemberek szerint az árat akarják lejjebb szorítani, mivel a Verizon szerint nem indokolt a komoly prémium a Vodafone kisebbségi tulajdonrésze esetében.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
07.
00:00

Egy helyben toporgott a forint

Az, hogy Londonban nem volt kereskedés a hét első napján, az egész piacra rányomta a bélyegét − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. Véleménye szerint ennek köszönhető, hogy hétfőn alig mozdult a forint árfolyama, de hasonló volt a helyzet a régióban, sőt egész Európában is. Délután fél ötkor ennek megfelelően egy euróért 296,7, egy dollárért 226,3, egy fontért 251,9, egy svájci frankért 241,5, míg a japán jenért 2,2792 forintot kértek. Ma azonban már nagyobb mozgásokra számít a szakember, aki szerint \"nagy történések\" így sem várhatóak, éppen a megfelelő érdeklődés függvényében erősödhet vagy akár gyengülhet is a hazai fizetőeszköz. Ugyanakkor trendszerű mozgásokat jelenleg nem lát Kolba, így várhatóan a mostani, 295 és 300 közötti euróárfolyam közé ragadhat a forint. Miközben a diszkontkincstárjegyek hozamai csökkentek, addig az államkötvényeknél emelkedést mért az Államadósság Kezelő Központ a hétfői másodlagos állampapírpiacon. Előbbieknél 1−13 bázispontos csökkenést, míg az utóbbiaknál − a hároméves kivételével, mely stagnált − 4−8 bázispontos hozamnövekedést regisztráltak. Ennek megfelelően 3,93 és 5,3 százalék között mozognak a referenciahozamok.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan