Az elmúlt néhány bőséges év után rossz időszak jöhet a Verizon Wireless életében, legalábbis az osztalék szempontjából − közölte az amerikai távközlési vállalat. Ez főleg a brit Vodafone számára rossz hír, hiszen a cég 45 százalékos tulajdonosa, azonban egyre többet pletykálnak a tulajdonrész esetleges eladásáról. A Verizon Communications és a Vodafone 2011 óta 18,5 milliárd dollárt vett ki osztalékként közös amerikai vállalatukból, mely az Egyesült Államok legtöbb előfizetővel rendelkező mobilszolgáltatója. A pénzcsap azonban most elzáródhat, legalábbis a Verizon erre figyelmeztet. 2011 előtt már volt példa arra, hogy hat éven keresztül egyáltalán nem fizetett osztalékot a Verizon Wireless, mivel a megtermelt készpénzt hitelei visszafizetésére fordította. Elemzők szerint az osztalék elmaradásának belengetése a Verizon részéről azt a célt szolgálhatja, hogy kikényszerítse a Vodafone tulajdonrészének eladását. Az utóbbi hetekben egyre többet pletykálnak arról, hogy 100 milliárd dollárért kivásárolhatják a brit társaságot, ami minden idők legnagyobb vállalatfelvásárlási üzlete lehetne. A mostani nyilatkozattal a szakemberek szerint az árat akarják lejjebb szorítani, mivel a Verizon szerint nem indokolt a komoly prémium a Vodafone kisebbségi tulajdonrésze esetében.
