BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kikényszerítené a Verizon a Vodafone kivonulását

2013. május 7. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt néhány bőséges év után rossz időszak jöhet a Verizon Wireless életében, legalábbis az osztalék szempontjából − közölte az amerikai távközlési vállalat. Ez főleg a brit Vodafone számára rossz hír, hiszen a cég 45 százalékos tulajdonosa, azonban egyre többet pletykálnak a tulajdonrész esetleges eladásáról. A Verizon Communications és a Vodafone 2011 óta 18,5 milliárd dollárt vett ki osztalékként közös amerikai vállalatukból, mely az Egyesült Államok legtöbb előfizetővel rendelkező mobilszolgáltatója. A pénzcsap azonban most elzáródhat, legalábbis a Verizon erre figyelmeztet. 2011 előtt már volt példa arra, hogy hat éven keresztül egyáltalán nem fizetett osztalékot a Verizon Wireless, mivel a megtermelt készpénzt hitelei visszafizetésére fordította. Elemzők szerint az osztalék elmaradásának belengetése a Verizon részéről azt a célt szolgálhatja, hogy kikényszerítse a Vodafone tulajdonrészének eladását. Az utóbbi hetekben egyre többet pletykálnak arról, hogy 100 milliárd dollárért kivásárolhatják a brit társaságot, ami minden idők legnagyobb vállalatfelvásárlási üzlete lehetne. A mostani nyilatkozattal a szakemberek szerint az árat akarják lejjebb szorítani, mivel a Verizon szerint nem indokolt a komoly prémium a Vodafone kisebbségi tulajdonrésze esetében.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet