Cáfolta, hogy leválasztaná kurdisztáni eszközeit a Dana Gas, illetve hogy más eszközök értékesítésére készülne − írta a Reuters. Mindezt annak kapcsán szögezte le a vállalat szóvivője, hogy a Dana részvényei 7,7 százalékkal drágultak arra a hírre, hogy a cég leválasztaná kurdisztáni eszközeit, hogy azokat külön bevezethesse a tőzsdére. Ez annak fényében is érdekes, hogy lassan lejár a három hónapos moratórium, amelyet a maradék Mol-részvénycsomag eladására vállalt a cég. A Dana ugyanis február 8-án több mint 1,6 millió Mol-részvényt adott el 17 515 forintos áron. A három hónapos eladási tilalom, amit akkor vállalt, ezen a héten jár le.
Napi grafikonok
A cáfolat ugyanakkor a Dana eszközeire vonatkozik, így egyáltalán nem biztos, hogy ebbe bele kell érteni a kisebbségi Mol-csomagot, amely kevéssé valószínű, hogy stratégiai befektetése lenne a cégnek. Ugyanakkor a három hónappal ezelőtti árhoz képest sokat esett már a részvény árfolyama, ami egyáltalán nem biztos, hogy továbbra is vonzó eladási árat jelent a Dana számára. A hír így inkább semleges a Mol szempontjából, és ez tükröződött a hétfői árfolyamon is. A Danával kapcsolatban egyébként is gyakoriak a találgatások, hogy a nehéz anyagi helyzetben lévő társaság mit tesz Mol-csomagjával. Az egyesült arab emírségekbeli vállalatnak a közel-keleti partnerek nemfizetése miatt vannak anyagi gondjai, kötvényei esetében már átstrukturálásra kényszerült a társaság. Érdekesség az ügyben, hogy az anyavállalat, a Crescent szintén 3 százalékos Mol-pakettel rendelkezik, ennek értékesítésére azonban kicsi az esély, az anyacég pénzügyi helyzete stabil. A Dana egyébként a Mol-részvényeket még a válság közepén, 2009 májusában vásárolta, 11 800 forintos árfolyamon.
