Az, hogy Londonban nem volt kereskedés a hét első napján, az egész piacra rányomta a bélyegét − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. Véleménye szerint ennek köszönhető, hogy hétfőn alig mozdult a forint árfolyama, de hasonló volt a helyzet a régióban, sőt egész Európában is. Délután fél ötkor ennek megfelelően egy euróért 296,7, egy dollárért 226,3, egy fontért 251,9, egy svájci frankért 241,5, míg a japán jenért 2,2792 forintot kértek. Ma azonban már nagyobb mozgásokra számít a szakember, aki szerint \"nagy történések\" így sem várhatóak, éppen a megfelelő érdeklődés függvényében erősödhet vagy akár gyengülhet is a hazai fizetőeszköz. Ugyanakkor trendszerű mozgásokat jelenleg nem lát Kolba, így várhatóan a mostani, 295 és 300 közötti euróárfolyam közé ragadhat a forint. Miközben a diszkontkincstárjegyek hozamai csökkentek, addig az államkötvényeknél emelkedést mért az Államadósság Kezelő Központ a hétfői másodlagos állampapírpiacon. Előbbieknél 1−13 bázispontos csökkenést, míg az utóbbiaknál − a hároméves kivételével, mely stagnált − 4−8 bázispontos hozamnövekedést regisztráltak. Ennek megfelelően 3,93 és 5,3 százalék között mozognak a referenciahozamok.
