BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

Befektetés

05.
17.
00:00

Miskolc nélkül nem ment a PannErgynek

A PannErgy Nyrt. a várt 331 millió helyett 299 millió forint veszteséget ért el az első negyedévben − írja a gyorsjelentést követő kommentárjában az Erste. Bár Szentlőrincen 42 százalékkal tudták növelni az árakat, ez a projekt nagyságrendje miatt nem igazán látszik a számokon. Miskolcon az első negyedévben az utolsó fázisához ért a beruházás, májusban elindult a termelés, de érdemi bevétel csak ősszel várható. A már üzemelő két projekt 31, illetve 11 millió forint árbevételt termelt, a fennmaradó 154 millió ingatlan-bérbeadásból származott, így egyelőre jóval magasabbak a költségek, mint a bevétel, de ez hamarosan fordulhat, hiszen a miskolci projekttől milliárdos árbevétel várható. A PannErgy mind a Synergon-részvények eladásán, mind a devizahiteleken veszteséget könyvelt el az első negyedévben.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
17.
00:00

Nem hozott csodát az MSCI a Richternek

Ahogy arra korábban számítani lehetett (Napi Gazdaság, 2013. április 5.), a fél évvel ezelőtti kiesés után még nem tudta teljesíteni a visszakerülés feltételeit a Richter Gedeon Nyrt., így a társaság továbbra sem lesz tagja az MSCI feltörekvő és magyar indexeinek. Korábban elemzők úgy vélekedtek, hogy kisebb csoda kellene ahhoz, hogy már májusban visszakerüljenek a társaság papírjai, valószínűbb, hogy ennek a novemberi felülvizsgálatkor reálisabb az esélye. A kilátásokat rontja, hogy a Richter éves közgyűlésén elhatározott részvénytizedelésnek legkorábban szeptemberre lesz eredménye, így kérdéses, hogy a novemberi felülvizsgálatkor figyelembe vett szeptember végi időpontban már elegendő lesz-e a részvény likviditása. Korábban a magyar piac általános forgalomcsökkenése miatt olyan félelmek is voltak, hogy a Mol vagy a Magyar Telekom is kikerülhet az MSCI indexeiből, azonban a két társaság megmenekült.

Szerző(k):
Beke Károly