A 2012-es adózott eredmény 98,61 százalékát kifizeti osztalékként részvényeseinek a Budapesti Értéktőzsde, így a tulajdonosok részvényenként 105 forintos összegre számíthatnak − döntött a csütörtöki éves közgyűlés, ahol a tulajdonosok 87 százaléka gyakorlatilag minden kérdésben egyhangúan döntött.
A magyar tőzsde tavalyi EBITDA-eredménye 916 millió forint, míg az adózott eredmény 576 millió forint volt. A közgyűlésen Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója elmondta: hamarosan bevezetik az új kategóriarendszert. Az eddigi \"A\" kategória részvényei prémium kategóriába kerülnek, a \"B\" kategóriás részvények zöme \"standard\" kategóriába kerül, míg a technikai bevezetéssel parkettre kerülő kisebb cégek a \"T\" kategóriát alkotják majd. A vezérigazgató nagy várakozással tekint a Xetra kereskedési rendszer idei bevezetése elé, a legújabb tervek szerint december 6-án debütál az új platform.
Az igazgatóságba a lemondott Szabó László helyére Bacsa Györgyöt, a Mol üzletfejlesztési igazgatóját jelölték a közgyűlés résztvevői, emellett a közgyűlés döntött az igazgatósági tagok díjazásának 15 százalékos csökkentéséről.
