BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miskolc nélkül nem ment a PannErgynek

2013. május 17. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PannErgy Nyrt. a várt 331 millió helyett 299 millió forint veszteséget ért el az első negyedévben − írja a gyorsjelentést követő kommentárjában az Erste. Bár Szentlőrincen 42 százalékkal tudták növelni az árakat, ez a projekt nagyságrendje miatt nem igazán látszik a számokon. Miskolcon az első negyedévben az utolsó fázisához ért a beruházás, májusban elindult a termelés, de érdemi bevétel csak ősszel várható. A már üzemelő két projekt 31, illetve 11 millió forint árbevételt termelt, a fennmaradó 154 millió ingatlan-bérbeadásból származott, így egyelőre jóval magasabbak a költségek, mint a bevétel, de ez hamarosan fordulhat, hiszen a miskolci projekttől milliárdos árbevétel várható. A PannErgy mind a Synergon-részvények eladásán, mind a devizahiteleken veszteséget könyvelt el az első negyedévben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet