BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fagyosra sikerült az első negyedév a Masterplastnál

2013. május 17. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Masterplast-csoport 13,997 millió eurós árbevételt ért el az első negyedévben, ami hat százalékkal alacsonyabb a bázisnál. A visszaesést a cég a rendkívül hosszan elhúzódó téli időjárással magyarázza, ami hetekig lehetetlenné tette az építőipari munkák megkezdését márciusban.

Az árbevételen belül jól teljesített a homlokzati hőszigetelés, amely négyszázalékos forgalombővülést ért el, és az építőipari kiegészítő termékekből is hat százalékkal több fogyott. Ugyanakkor csökkent a vállalat forgalma a tetőfóliáknál, a tetőkiegészítőknél, a bitumenes hullámlemezeknél és a szárazépítészeti termékeknél. Zsugorodott a vállalat üzleti nyeresége is, amit tovább rontott, hogy közel 200 ezer euróval nőttek a társaság egyéb működési ráfordításai az elmúlt évhez képest. Ennek hátterében elsősorban a csoport déli országainak (Szerbia, Horvátország, Macedónia) kintlévőségeire képzett céltartalék növekedése áll. A Masterplast így 1,18 millió euró veszteséget szenvedett el üzemi szinten. A társaság pénzügyi eredménye viszont a csökkenő kamatkiadásainak és kedvezőbb árfolyameredményeinek köszönhetően jelentősen javult, így vesztesége 1,199 millió euróról 1,1 millió euróra csökkent egy év alatt.

Bizakodásra ad okot, hogy a Masterplast áprilisi értékesítési eredményein már érezhető volt, hogy az építőipari fejlesztések, beruházások nem maradtak el, csupán az időjárási körülmények miatt átütemezték azokat − emelte ki Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. vezérigazgatója.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet