A lakásprivatizáció egy szélsőségesen igazságtalan elosztási forma, hiszen csak azok juthatnak így tulajdonhoz, akik korábban valahogy bekerültek egy bérleménybe, stabil jövedelmük és elegendő megtakarításuk van a vásárláshoz vagy hitelképesek - mondta a Népszavának Őze Sándor, a lakhatási szegénység ellen küzdő A Város Mindenkié Csoport aktivistája. Ezt a torzító hatást a lakástörvény tervezett módosítása csak még jobban felerősíti.
Az indítvány szembemegy a globális trendekkel, pusztító és elmélyíti a lakhatási válságot. A bérlakásszektor felszámolását eredményező önkormányzati kényszer-értékesítés felhasogatja a már most is meglehetősen lyukacsos szociális hálót. A törvénymódosítás indoklása szerint, az új jogszabállyal olyanok is saját tulajdonú lakáshoz juthatnak, akiknek arra egyébként nem lenne lehetőségük.
Az AVM aktivistája szerint ez nem igaz, mert az új jogszabály nem a rászorulókat segíti. A lakhatási szegénységben élők, akik a jövedelmük 50 százalékát rezsire, lakbérre költik, aligha rendelkeznek lakásvásárlásra elegendő megtakarítással, többségüknek a banki hitel sem elérhető. Így ha mégis megvennék bérleményüket, akkor marad a „baráti kölcsön” és a lakásmaffia, amely éppen a rendszerváltozás utáni első lakásprivatizáció idején bukkant fel Magyarországon.
Legolvasottabb

A Revolut felfüggeszti néhány szolgáltatását Magyarországon

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Szalay-Bobrovniczky elárulta, miért Gidrán harcjárműveket olvaszt magába a honvédség eszközparkja

Pár hétre hatalmas akciót hirdetett az IKEA

Brutális lemaradás: 13 EU-ország már elérte, amiről mi csak álmodunk

Most jöttek ki a friss adatok: Magyarországon döbbenetes a lakáspiaci drágulás, veri egész Európát

Így rontjuk el a kávé jótékony hatását, pedig meghosszabbítaná az életet

Volodimir Zelenszkij és Donald Trump megállapodott

Alkoholzár jön Olaszországban
