Bazsó Gábor szerint Kína az elsők között ismerte fel az elektromos átállás elkerülhetetlenségét. Ennek oka azonban elsősorban nem a későbbi európai forgalmazás, sokkal inkább a vitathatatlan szükségszerűség volt. A gyártási volumen, ezzel párhuzamosan a járművek számának exponenciális növekedése olyan mértékű légszennyezettséget eredményezett, hogy azonnal be kellett avatkozni.

A szakértő szerint egyértelműsíteni és tudatosítani kell az emberekben, hogy katasztrófához vezet, ha egy jól meghatározott időpontban nem tiltják meg globálisan a belsőégésű motorral működő járművek forgalmazását. Bazsó ugyanakkor kiemelte:

arra is figyelni kell, hogy ez a lehető legkisebb nehézséget okozzon az embereknek.

Bár valóban megfigyelhető, hogy egyre-másra jelennek meg a kínai autógyártók az európai piacon, de jelenleg az árak letörését az amerikai Tesla generálja, ami Bazsó Gábor véleménye szerint a gyártási és technológiai újításait kihasználva akarja magát hasonló szerepben pozícionálni, mint a XX. század legfontosabb közlekedési vívmánya, a Ford T-modell.

A statisztikák szerint Norvégia jár az élen az elektromos átállásban, de ahhoz, hogy a tiszta energia népszerűbb legyen, ahhoz elengedhetetlen az infrastruktúra mielőbbi és nagy arányú fejlesztése.

 

Német sajtó: eldőlhetett, hogy Magyarországra hozza első európai autógyárát a BYD

Kiszivárgott információk szerint a világ második legnagyobb elektromosautó-óriásaként jegyzett, kínai BYD Magyarországot választotta – értesült a német sajtó, amely szerint a hivatalos döntést csak az év végén hozzák nyilvánosságra.A felek egyelőre hárítanak a német sajtó friss értesüléséről, miszerint Magyarországot választotta a Tesla élvonalbeli pozíciójára törő kínai gigacég