BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz időben nyitották, most bezárják a Saturnt

Hétfőn bezárt Debrecenben a 2008-ban nyílt Saturn elektronikai áruház, helyét a Media Markt veszi át - erősítették meg a Napi piaci információit a láncnál.

2010. április 19. hétfő, 17:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új üzlet néhány hét múlva nyílik újra, ám a terület cégcsoporton belül marad. Ugyanis mind a Saturn, mint a Media Markt a Metro-csoporthoz tartozik, a magyar láncok koordinációjáért a Media Markt Saturn Holding Kft. felelős Magyarországon.

A Media Mark Saturn Holdingnál lapunknak elmondták, a bezárt Saturn üzlet dolgozóinak nagy részét átveszi a Media Markt, így a leépítés várhatóan kevesebb mint 30 embert érint. Akiket elbocsátanak, annak a csoport minden eszközzel segíteni kíván az újbóli elhelyezkedésben.

Ezen kívül a cég nyitva tartja a Saturn vevőszolgálatát - az átalakítás alatt is -, így a jótállási, vagy garanciális problémákkal továbbra is foglalkoznak, illetve a megvásárolt termékekre vonatkozó fogyasztói jogok érvényesek maradnak. A cégcsoport tervei szerint a közeljövőben újabb áruházat nyit és nincs tervben újabb egységek bezárása. A cég tájékoztatása szerint az üzlet bezárásra elsősorban a debreceni piaci viszonyok miatt volt szükség.

A debreceni áruház megszüntetése nem meglepő, a piac több mint 20 százalékot csökkent tavaly. Ráadásul a debreceni Saturn egységet, amely merőben más koncepciót követ, mint a Media Markt, az elemzők szerint a lehető legrosszabb időben, a válság kirobbanásakor nyitotta a csoport és az üzlet a jelek szerint nem tudta teljesíteni az elvárásokat.

A piacon nem csak a Media Markt Saturn Holding tett költségracionalizáló lépést. A konkurens Electro World is hozzányúlt hálózatához, a nagy alapterületű üzletekből kisebbet alakított ki. Erről bővebben itt olvashat.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet