BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a teflonos falfesték

Tízszázalékos növekedés mellett bruttó 6,2 milliárd forint forgalmat mutatott tavaly a legnagyobb magyar tulajdonú festék ipari Poli-Farbe Vegyipari Kft.

2010. április 7. szerda, 13:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A a 120 ezer tonna felhasználást felmutató magyar piacon a Poli-Farbe 22-23 ezer tonna terméket gyárt.

A cég 2010-ben nem vár forgalomnövekedést, Szabó Antal ügyvezető igazgató a Napi kérdésére elmondta, szeretné megismételni a tavalyi eredményeit.

A cég a napokban új terméket vezet be a piacra, amely elsősorban a prémium szegmens palettáját szélesíti.

A cég az amerikai Dupont-nal kötött együttműködést, amelynek a végeredménye egy teflon tartalmú festék család, amely első körben inkább marketing oldalról erősíti a magyar céget, mint a forgalom szempontjából.

Az új termék Szabó elmondása szerint strapabíróbb, tisztán tartható. Az új márka, a Poli-Farbe Neo a magyar cég többi termékére is jótékony hatással lesz.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet