BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az importsörökön bukik az állam

Az importsörök térnyerése miatt a magyar söripar az idén 7-8 milliárd forinttal kevesebb jövedéki adót fizet be a költségvetésbe, mint egy évvel korábban - mondta a Napi Online-nak Kiss Elemér, a Magyas Sörgyártók Szövetségének elnöke.

2004. október 26. kedd, 14:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szövetség tagjai tavaly összesen 62,3 milliárd forintot fizettek be a központi és az önkormámyzati költségvetésbe. Ez az összeg annak ellenére 18 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál, hogy tavaly a jövedéki adó mértéke nem nőtt az előző évhez képest.
Az alapanyag-, csomagolóanyag- és az energia-felhasználás területén a magyar sörgyártók negyedével, azaz 4,6 milliárd forinttal kevesebbet költöttek tavaly 2002-höz képest a fogyasztás csökkenése, illetve az import már akkor is erős bővülése következtében.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet