A szövetség tagjai tavaly összesen 62,3 milliárd forintot fizettek be a központi és az önkormámyzati költségvetésbe. Ez az összeg annak ellenére 18 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál, hogy tavaly a jövedéki adó mértéke nem nőtt az előző évhez képest.
Az alapanyag-, csomagolóanyag- és az energia-felhasználás területén a magyar sörgyártók negyedével, azaz 4,6 milliárd forinttal kevesebbet költöttek tavaly 2002-höz képest a fogyasztás csökkenése, illetve az import már akkor is erős bővülése következtében.
