BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte árbevételét az Auchan Magyarország

A nyilvánosság előtt is megnyílt az Auchan hatodik hipermarketje, Szigetszentmiklóson, amelyet a cég mintegy 10 milliárd forintos beruházással épített. A cég idén 105 milliárd forintos árbevételt tervez.

2002. november 19. kedd, 16:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavalyhoz képest valamivel több mint 40 milliárd forinttal 105 milliárd forintra növeli árbevételét az Auchan Magyarország Kft. - válaszolta lapunknak Jean-Paul Filliat, a cég magyarországi ügyvezetője azt követően, hogy megnyitotta Szigetszentmiklóson a hatodik magyar hipermarketjét. Szigetszentmiklóson 10 milliárdos beruházással 13 ezer négyzetméteres áruházat épített a cég. A 17 hektáros területen várhatóan a többi Auchan-hipermarkethez hasonlóan újabb szakáruházak jelennek majd meg, ám erről egyelőre közelebbit még nem lehet tudni.

Filliat elmondta, jövőre várhatóan két újabb hipermarketet nyitnak. A hosszabb távú tervek között szerepel még egy óbudai áruház építése. A beruházás megkezdése egyelőre kérdéses az engedélyek miatt. Hasonló helyzet volt az albertfalvi hipermarket építésénél is, ám ott lapunk információi szerint a szükséges építési engedélyek nagy része már megvan. Filliat tervei szerint az albertfalvi beruházás jövő év tavaszán kezdődhet el, s 2004 tavaszára épül fel a dél-budai hipermarket. Az Auchan hamarosan Csömörön is megnyitja áruházát.

Filliat szerint nem kizárt, hogy a szigetszentmiklósi és az albertfalvi áruházak egymás forgalmát gyengítik majd, de szerinte inkább a cégen belüli versengés érvényesüljön, mint a konkurenciával szembeni. A hírek szerint egyébként Albertfalvától és a Csepelhez közeli Szigetszentmiklóshoz közel Tétényben is szeretnének hipermarketet építeni, ám oda nem az Auchan, hanem egy másik hipermarketlánc települne be.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet