Tavalyhoz képest valamivel több mint 40 milliárd forinttal 105 milliárd forintra növeli árbevételét az Auchan Magyarország Kft. - válaszolta lapunknak Jean-Paul Filliat, a cég magyarországi ügyvezetője azt követően, hogy megnyitotta Szigetszentmiklóson a hatodik magyar hipermarketjét. Szigetszentmiklóson 10 milliárdos beruházással 13 ezer négyzetméteres áruházat épített a cég. A 17 hektáros területen várhatóan a többi Auchan-hipermarkethez hasonlóan újabb szakáruházak jelennek majd meg, ám erről egyelőre közelebbit még nem lehet tudni.
Filliat elmondta, jövőre várhatóan két újabb hipermarketet nyitnak. A hosszabb távú tervek között szerepel még egy óbudai áruház építése. A beruházás megkezdése egyelőre kérdéses az engedélyek miatt. Hasonló helyzet volt az albertfalvi hipermarket építésénél is, ám ott lapunk információi szerint a szükséges építési engedélyek nagy része már megvan. Filliat tervei szerint az albertfalvi beruházás jövő év tavaszán kezdődhet el, s 2004 tavaszára épül fel a dél-budai hipermarket. Az Auchan hamarosan Csömörön is megnyitja áruházát.
Filliat szerint nem kizárt, hogy a szigetszentmiklósi és az albertfalvi áruházak egymás forgalmát gyengítik majd, de szerinte inkább a cégen belüli versengés érvényesüljön, mint a konkurenciával szembeni. A hírek szerint egyébként Albertfalvától és a Csepelhez közeli Szigetszentmiklóshoz közel Tétényben is szeretnének hipermarketet építeni, ám oda nem az Auchan, hanem egy másik hipermarketlánc települne be.
