BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Audi további beruházásokat tervez Magyarországon

Az Audi AG 1993-tól ez év végéig 1,3 milliárd eurót fektet be Magyarországon - egyebek mellett erről tájékoztatta Jochem Heizmann, az Audi AG igazgatótanácsának nemrég megválasztott tagja Orbán Viktor miniszterelnököt.

2001. november 7. szerda, 15:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Heizmann elmondta, hogy az Audi további befektetéseket is tervez, amiről beszámolt a miniszterelnöknek, az újságíróknak viszont csak annyit árult el, hogy ezek a fejlesztések a motorgyártás kapacitásának bővítésével, illetve új motorgyártó technológiák meghonosításával kapcsolatosak.
Orbán Viktor arra hívta fel a német cégvezető figyelmét, hogy a Széchenyi tervből pályázati úton forráshoz juthat a társaság is annak érdekében, hogy növelhesse beszállítói számát. Ezt az is indokolja, hogy az Audi győri gyárában minimális a magyar beszállítók szerepe.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet