BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerződésszegő áramszolgáltatók?

Kétmilliárd forinttal kevesebbet fizettek a területi áramszolgáltatók idei első számláikra a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt.-nek, amely ezt szerződésszegésnek és a január elején hatályba lépett árrendelettel ellentétesnek tartja. A NAPI Gazdaság úgy tudja, ma kapnak fizetési meghagyást az áramszolgáltatók az MVM Rt.-től. A villamos művek a kialakult helyzetben megtehette volna, hogy nem fizet az – elsősorban áramszolgáltatói tulajdonban lévő – erőműveknek a felhasznált áramért. Ezt a lépést azonban a jövőbeni jogi konfliktusok elkerülése okán nem tette meg a cég vezetése, amely szerint egyébként a hosszú távú áramszerződésekbe automatikusan beilleszthetők a Magyar Energia Hivatal által elfogadott idei árak, azokról tárgyalni szükségtelen. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

2001. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tekintettel arra, hogy áramszolgáltatók és az MVM éves szerződését még nem írták alá, a hosszú távú megállapodásban szabályozott eljárás keretében a szerződés újratárgyalását kezdeményezik az áramszolgáltatók és az MVM által benyújtott számlával szemben kifogással élnek - mondta lapunk kérdésére Boros Norbert, a Magyar Áramszolgáltatók Egyesületének főtitkára. Lapunk információi szerint a cégek a lépéssel a tavalyi tarifák alapján teljesítenek fizetést az MVM Rt.-nek, az árkülönbség meghatározott részét pedig elkülönített számlán kezelnék.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet