BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új elnököt és fejlesztési főnököt neveztek ki az Audi élére

Matthias Müllert, a Volkswagen konszern új vezérigazgatóját tették meg csütörtök éjjel az emissziós botrányba keveredett Audi új elnökévé, a német autóipari óriás zászlóshajójának számító márka egyúttal új fejlesztési főnököt is kapott - tudatta közleményében az Audi AG.

2015. december 4. péntek, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Müller, aki szeptember végén, a dízelmotorok emissziós értékét manipuláló szoftverek miatt kipattant botrány kellős közepén került a 12 márkát tömörítő autóipari csoport élére, \"visszatér az Audi AG felügyelő tanácsába, és azonnali hatállyal átveszi annak elnöki posztját\" - közölte a VW felső kategóriás autókat gyártó leányvállalata.

Müller Martin Winterkorn helyét foglalta el, akinek november közepén kellett távoznia erről a posztról, néhány héttel azután, hogy a Volkswagen konszern elnöki székéből is fel kellett állnia. Az Audi közleménye szerint távozott \"közös megegyezéssel\" a cég fejlesztési igazgatója, Ulrich Hackenberg is, akit Stefan Knirsch vált ebben a funkcióban.

Hackenberget két hónapja függesztették fel állásából, két másik vezetővel együtt, akiknek közük volt a botrány középpontjába került EA 189-es kódjelű V6-os dízelmotorok fejlesztéséhez. Az Egyesült Államokban kipattant botrány miatt a Volkswagennek több millió autót kell visszahívnia.

Európa legnagyobb autógyártója ugyanakkor már megkapta a német szövetségi közúti közlekedési hatóság (KBA) engedélyét arra, hogy kijavítsa az érintett motorok több mint 90 százalékát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet