BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új indexet alakított ki a BÉT

Közép-Európai Blue Chip Index-et (CETOP20) hozott létre a Budapesti Értéktőzsde - tájékoztatta a BÉT az MTI-t. A CETOP20 kosarában a térség 20 vezető részvénye szerepel.

2001. december 13. csütörtök, 18:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A külföldi befektetők, a belföldi és a külföldi befektetési alapok igénye alapján tartotta szükségesnek a BÉT, hogy a térség fejlődő tőzsdéire bevezetett papírokból egy, a CESI-n túlmutató, több célra is alkalmazható regionális indexet hozzon létre, amely bench mark-ként működhet. Az index megalkotásának célja az is, hogy később a határidős kereskedés alapjául szolgáló, mögöttes termék lehessen.
Az új mutató bázisa 2001. január 2., értéke 1000 pont. A BÉT 2002. január 2-től naponta, a tőzsdezárások után hozza nyilvánosságra a CETOP20-at. Az index aktuális kosarába 5 budapesti, 5 prágai, 7 varsói, 1 ljubljanai és 2 zágrábi cég kerül, a részvényeket likviditás és kapitalizáció alapján választották ki.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet