BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matáv a Westel-opció részleges lehívását fontolgatja

A Matáv Rt. közölte, hogy a Westel 885 millió dollárt érő, s jelenleg a Deutsche Telekom tulajdonában lévő 49 százalékos pakettjére szóló vételi opcióját lehet, hogy csak részben hívná le, adózási okok miatt - adta hírül a Reuters. Mindez tehát azt jelenti, hogy lapértesülésekkel szemben - mint azt a NAPI Online kérdésére a Matáv sajtóosztálya is megerősítette - a társaság még nem döntött a kérdésben.

2001. március 30. péntek, 14:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenleg a Matáv 51 százalékos tulajdonábal lévő mobilcég jelentős adókedvezményt veszíthet el, amennyiben a külföldi tulajdonrész 30 százalék alá csökken. A Matáv elnök-vezérigazgatója a hírügynökségnek adott interjújában kijelentette, hogy az adókedvezmény elvesztése nélkül csak 19 százalékot hívhat le a cég, s a fennmaradó 30 százalék lehívását talán 1,5-2 évvel elhalasztják, feltéve, hogy a társaság módosítja, vagy módosíthatja az opciós szerződést. Straub szerint a Deutsche Telekommal kötött szerződésben szereplő, az opció lehívásának határidejét 2001. szeptember 30-ában meghatározó dátumot kellene módosítani.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet