A jelenleg a Matáv 51 százalékos tulajdonábal lévő mobilcég jelentős adókedvezményt veszíthet el, amennyiben a külföldi tulajdonrész 30 százalék alá csökken. A Matáv elnök-vezérigazgatója a hírügynökségnek adott interjújában kijelentette, hogy az adókedvezmény elvesztése nélkül csak 19 százalékot hívhat le a cég, s a fennmaradó 30 százalék lehívását talán 1,5-2 évvel elhalasztják, feltéve, hogy a társaság módosítja, vagy módosíthatja az opciós szerződést. Straub szerint a Deutsche Telekommal kötött szerződésben szereplő, az opció lehívásának határidejét 2001. szeptember 30-ában meghatározó dátumot kellene módosítani.
