BUX 139351.98 0,04 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Időt kért a PSZÁF

A PSZÁF ma azt kérte a BorsodChem (BC) nagyrészvényeseitől, hogy ne gyakorolják tulajdonosi jogaikat mindaddig, míg a felügyelet által indított vizsgálat, valamint a CIB Bank ellen indítandó per le nem zárul – hangzott el a VCP és a CE Oil & Gas sajtótájékoztatóján. A részvényesek azonban minden bizonnyal nem teljesítik a felügyelet kérését, vagyis megtartják a holnapi közgyűlést.

2001. január 23. kedd, 19:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A VCP szerint a felügyelet két megoldást lát a jelenlegi áldatlan helyzet megoldására. Vagy valamely – a felügyelet által meg nem nevezett - részvényes nyilvános vételi ajánlatot kell, hogy tegyen a többi részvényesnek, vagy pedig az egyik nagyrészvényes ki kell szálljon a BorsodChemből, ám a VCP nem tudja, hogy a felügyelet melyik nagyrészvényesre gondolt. Az osztrák tulajdonosok egyébként nem zárkóznak el attól, hogy vételi ajánlatot tegyenek, de erről bővebbet nem árultak el. A VCP és a CE Oil egy fb- és egy igazgatósági tagot szeretne delegálni a BorsodChem vezető testületeibe, személy szerint Georg Friedrich Stahl-t, a CE Oil igazgatóját, az OMV korábbi igazgatósági tagját. A BC 16,8 százalékával rendelkező osztrák részvényesek továbbra is támogatják, hogy Kovács F. László vezérigazgatóként irányítsa tovább a társaságot.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet