BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszakapaszkodtak az európai börzék

A nyitás utáni, főként a telekom-szektor esése okozta esésből visszatértek a vezető európai tőzsdeindexek, így az FTSE 0,37 százalékos emelkedéssel 6 232 ponton, a CAC 40 0,63 százalékos erősödéssel 5 882,76-on zárt, a DAX pedig jelenleg 0,14 százalékos pluszban van.

2001. január 22. hétfő, 19:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A börzemutatókat kezdetben a távközlési papírok húzták le, ám később ezek is mérsékelték veszteségüket. A telekom-szektorra a France Télécom azon bejelentése hatott negatívan, hogy a társaság a vártnál mintegy 20 százalékkal alacsonyabb árfolyamon viszi tőzsdére az Orange mobilszolgáltató 15 százalékos pakettjét. A technológiai vállalatok részvényei sem szerepeltek túl jól - itt a Dell profit warningja okozott riadalmat. A befektetők a defenzív papírokat részesítették előnyben, így a kiskereskedelmi, bank és olajtársaságok árfolyama emelkedett - az utóbbiaknak még a kőolaj drágulása is jó hírt jelentett. Frankfurtban az autógyárak is a nyertesek közé tartoztak. Úgy tűnik, az euró magához tért a vártnál gyengébb Ifo-index jelentette kisebb sokk után, így már ismét a 94 centes árfolyamot közelíti, s jelenleg 0,9372 dolláron áll.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet