BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok bigyó semmiért: a felét sem használjuk az autókba épített technológiáknak

Egy felmérés szerint túl sok olyan technológiai funkció állhat a sofőrök rendelkezésére a volán mögött, amelyek nem működnek megfelelően vagy épp semmilyen problémára nem jelentenek megoldást. Ezért aztán feleslegesen kerültek be a gépjárműbe.

2024. szeptember 1. vasárnap, 07:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A J. D. Power legfrissebb tanulmányának eredményei arra mutatnak rá, hogy miközben számos funkciót nagyra becsülnek a felhasználók, addig ugyanennyi technológiát feleslegesnek vagy épp tökéletlennek találnak.

Az eredmények alapján az olyan mesterséges intelligencia alapú technológiák, mint például az intelligens klímavezérlés, gyorsan népszerűvé váltak a felhasználók körében. Ezzel szemben az arcfelismerés, az ujjlenyomat-leolvasás vagy a belső gesztusvezérlés egyáltalán nem aratnak osztatlan sikert, ráadásul a válaszadók 21 százaléka szerint ez a technológia egyáltalán nem is működik.

Az eredmények alapján a J. D. Power egy megtérülési (ROI) elemzést dolgozott ki arra vonatkozóan, hogy elősegítse a probléma megoldását. A technológiákat három kategóriába sorolta: kötelező, hasznos, és szükségtelen. Ez lehetővé teheti az autógyártók számára, hogy jobban összehangolják tartalmi stratégiájukat az ügyfelek elvárásaival.

A tanulmány arra is rámutat egyebek mellett, hogy a sofőrök még mindig jobban szeretik a kézzel fogható technológiákat, és javarészt feleslegesnek tartják az utasképernyőket.

A korábbi eredmények alapján a Tesla-tulajdonosok voltak a leglelkesebbek egy-egy innováció iránt, figyelmen kívül hagyva a minőségi problémákat. Az idei kimutatások alapján azonban ez a tendencia kezd alábbhagyni, mivel csökkent az elégedettség egyes technológiákkal kapcsolatban. 

Olyan hír jött az elektromosautó-piacról, amire kevesen számítottak
A Tesla továbbra is vezető szerepet tölt be Európában az eladott elektromos járművek számát tekintve, de egyre csökken az előnye.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet