BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felkapták a vizet a kínaiak, Magyarországra költözhet a BYD európai központja

A héten léptek életbe az EU-ban a kínai elektromos autókra kivetett vámok, a BYD ezért fontolóra vette a Reuters értesülései szerint, hogy Európa nagy részén leállítja a termelést és költséghatékonysági okokból Magyarországra költözteti európai központját.

2024. november 8. péntek, 19:35

Fotó: MTI / Balogh Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy, a kínai kereskedelmi minisztérium október 10-én tartott ülésén állítólag azt mondták több autógyártó, köztük a BYD és a Geely képviselőinek, hogy szüneteltetniük kell a nehéz eszközberuházási terveiket, például gyárak építését azokban az országokban, amelyek támogatták a vámokról szóló javaslatot az Európai Unió tagállamai közül.

A Reuters a fenti információk mellett arról is értesült belső forrásokból, hogy költséghatékonysági okok is motiválhatják a gyártót, ami miatt a jelenleg Hollandiában található európai központjukat másik országba helyezik át.

Az akár 45 százalékot is elérő új uniós vámok szerdán léptek életbe, a 27 tagállam közül 10-en szavazták meg a javaslatot, öten ellenezték és 12-en tartózkodtak. Az ellenzők között van Németország mellett Magyarország is, hiszen a BYD éppen Szegeden építi első európai üzemét.

Két, az ügyet ismerő személy a hírügynökségnek azt mondta, a BYD most azt is fontolóra vette, hogy az európai központját is Magyarországra költözteti.

Ennél konkrétabbat azonban nem tudni, azt azonban igen, hogy a kínai autómárka elképesztő tempóban toborozza a munkaerőt.

Átadtak 160 hektárny szegedi földet a BYD-nek és még folytatják
Átadta az önkormányzat a kínai BYD szegedi elektromos autóüzemének építéséhez szükséges terület második részét a kivitelezéshez – jelentette be Botka László, polgármester a közgyűlés pénteki ülésén.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet