Emelik a forrásadót Többek között a forrásadó emelésével igyekszik növelni a költségvetés bevételeit a kormány. Az intézkedések azonban elsősorban a bérből élők jövedelmét mérséklik.
2008-tól euróval fizetünk A kormány tervei szerint jövőre csökkennek a magánnyugdíjpénztárakhoz, a lakásépítésekhez és a befektetési adóhitelekhez kapcsolódó kedvezmények. Az euró bevezetésének céldátuma 2008. január 1.
Kiigazítást sürgetnek A költségvetés kiigazítását sürgeti a jegybank monetáris tanácsának régi-új tagja, az egyik hitelminősítő pedig hasonló indokkal tegnap negatívra módosította a hosszú lejáratú adósságok besorolására vonatkozó …
A kamatemelés sem nyugtatta meg a piacot A jegybank tegnapi, 200 bázispontos kamatemelése csak arra volt jó, hogy megfékezze a további forintgyengülést. Egyes elemzések a magyar papírokból való kiszállást tanácsolják.