A gyógyszergyártókkal folytatott tegnapi egyeztetést követően az Egészségügyi és Szociális Minisztérium új javaslattal állt elő a gyógyszerár-támogatási rendszerben augusztustól érvényesíteni tervezett finanszírozást illetően. Az eddig megismert elképzelések szerint a patikákon keresztül folyt volna azon támogatások kifizetése a piac felé, amelyeket az adott havi forgalmazási kvóta betartása esetén engedélyez az előkészítés alatt álló kormányrendelet.
A tegnapi megbeszélés alapján a tárca lehetőséget teremtene a gyártók, kereskedők számára, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral (OEP) kötelezettségvállalási szerződést kössenek, amely alapján a globálkeret túllépése esetén a támogatást közvetlenül fizetik vissza az OEP-nek, vagy a másik esetben közvetlenül jutnak hozzá a támogatáshoz. A tervek szerint az OEP a támogatások 20 százalékát tartja vissza, aminek a kifizetését a havi keret betartásától teszi függővé. Az eredeti javaslatot a gyártók nem támogatták.
