BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olaszok is ráleltek a maguk messziről jött autógyártójára

Egy lehetséges üzemről folynak a tárgyalások a Honda, a Stellantis és a Nissan közös vállalkozásaként ismert kínai Dongfeng elektromos járműgyártó és Róma között.

2024. április 17. szerda, 05:52

Fotó: AFP / Noel Celis
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes tárgyalások alapján a Dongfeng olyan gyárat üzemeltetnének Olaszországban, ahol évente több mint 100 ezer jármű futna le a szalagról.

Olaszország azután próbált meg egy másik autógyártót bevonzani az országba, hogy összetűzésbe került a Stellantis-szal, mivel a vállalat azt tervezi, hogy munkahelyeket szüntet meg és alacsonyabb költségű telephelyekre helyezi a hangsúlyt

írja a Bloomberg.

Qian Xie, a Dongfeng európai műveleteinek vezetője azt mondta, Olaszország Európai egyik legnagyobb autópiaca, egy kínai gyártó számára így a helyi gyártás azt jelenti, hogy a térség összeg országát elláthatja.

A tárgyalások során a kormány a következő hetekben tehet ajánlatot a Dongfeng számára arra vonatkozóan, hogy hol épüljön meg a gyár. A tervek vélhetően tovább rontják a kapcsolatot a Stellantis és az olasz kormány között.

A Dongfeng Motor Kínában a Stellantis-hez tartozó Peugeot és Citroen autókat is gyárt, és együttműködése van a Hondával és a Nissannal is. Ugyanakkor nyomás alá került saját anyaországában, ahol a belső égésű motoros autók iránti kereslet csökkenni kezdett. A 2017-es 2,83 millió kiszállítással elért csúcspontja óta a Dongfeng eladásai tavaly 1,72 millióra estek vissza, ami 38 százalékos csökkenést jelent.

Hét hónap alatt gyártott kétmillió elektromos autót a BYD
Dinamikusan bővíti termelését a BYD az új energiákkal hajtott járművek területén: a kínai autógyártó a héten elérte a hétmilliós darabszámot.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet