BUX 138419.40 -0,77 %
OTP 44680 -0,53 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Füstbement Európa terve, két tűz közé került

Kifulladni látszik az öt évvel ezelőtti francia-német megállapodás arról, hogy milliárdokat fordítanak az európai akkumulátoripar fellendítésére, valamint arra, hogy az övezet gazdasága felzárkózzon Kínához és az Egyesült Államokhoz. A két szuperhatalom ugyanis meghiúsíthatja az elképzeléseket.

2024. június 20. csütörtök, 15:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elektromos járművek eladásai lassulnak, emiatt pedig az olyan vállalatok, mint például a Volkswagen, a Stellantis vagy a Mercedes-Benz, csökkentik, illetve átcsoportosítják az akkumulátorgyártással kapcsolatos projektjeiket.

Ezzel párhuzamosan azonban a kínai gyártók folyamatosan csökkentik a költségeket, az Egyesült Államok pedig jövedelmező támogatásokkal igyekszik magához csábítani a befektetőket – írja a Bloomberg.

A lap szerint Kína már most rendelkezik felesleges akkumulátorgyártó kapacitással, és az európai költségek töredékéért tud cellákat gyártani, emellett pedig a cellatechnológia-fejlesztésben is lépéselőnyben van, ez pedig további lemaradást eredményezhet Európa számára az EV-gyártásban.

Ha mindez nem lenne elég, Kína egy sor intézkedést helyezett kilátásba, hogy megbüntesse az Európai Uniót az elektromos autókra kivetni tervezett vámok miatt.

Sebastian Wolf, a Volkswagen PowerCo akkumulátor egységének operatív igazgatója egy Stuttgartban tartott konferencián arról beszélt, hogy gyorsabbnak és költséghatékonyabbnak kell lenniük a jövőben a területen.

Négymillió tonnányi árut várnak Kínából a szegedi BYD-gyárhoz
A napokban érkezett első építőanyag-szállítmányt hamarosan újabb négy hajónyi acélszerkezet és két-háromezer konténer építési anyag követi augusztustól év végéig.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet