BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sunnyogás helyett pénzt követel a Fidesz a korábbi vállalása teljesítésére

A kormány fizesse ki a családi tulajdonban lévő benzinkutaknak, ami jár! – szólította fel a Fidesz szombaton Magyar Péteréket, hogy enyhítsék a független töltőállomások kárát, „ne sunnyogjanak”.

2026. június 27. szombat, 15:21

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Havasi Bertalan, a nagyobbik parlamenti ellenzéki párt kommunikációs igazgatója közölte a távirati irodával, hogy a Fidesz azt követeli a kormánytól: haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást a kisebb, független benzinkutak számára. Szerinte ugyanis a kormányváltás nem teszi meg nem történtté a megállapodást a kis benzinkutakkal.

Felidézte: az Orbán-kormány által bevezetett üzemanyagárstop célja az volt, hogy megvédje a magyar családokat az egekbe szökő üzemanyagáraktól.

Ezzel egyidejűleg megállapodtak a kisebb, független kutakkal, hogy kompenzálják az ebből adódó veszteségeiket.

Az azóta hivatalba lépett Tisza-kormány azonban semmit sem tett a megállapodás végrehajtása érdekében, igyekszik „elsunnyogni” a kifizetést – mutatott rá Havasi, aki szerint márpedig

Ami jár, az jár.

Ezért követelik, hogy

Magyar Péter kormánya haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást.

Mint megírtuk, ugyan a rögzített üzemanyagár megszűnt, de a kisebb egységek már tiltakoztak – ennek hátteréről Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára beszélt az Economxnak.

Ez is érdekelhet