Havasi Bertalan, a nagyobbik parlamenti ellenzéki párt kommunikációs igazgatója közölte a távirati irodával, hogy a Fidesz azt követeli a kormánytól: haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást a kisebb, független benzinkutak számára. Szerinte ugyanis a kormányváltás nem teszi meg nem történtté a megállapodást a kis benzinkutakkal.
Felidézte: az Orbán-kormány által bevezetett üzemanyagárstop célja az volt, hogy megvédje a magyar családokat az egekbe szökő üzemanyagáraktól.
Ezzel egyidejűleg megállapodtak a kisebb, független kutakkal, hogy kompenzálják az ebből adódó veszteségeiket.
Az azóta hivatalba lépett Tisza-kormány azonban semmit sem tett a megállapodás végrehajtása érdekében, igyekszik „elsunnyogni” a kifizetést – mutatott rá Havasi, aki szerint márpedig
Ami jár, az jár.
Ezért követelik, hogy
Magyar Péter kormánya haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást.
Mint megírtuk, ugyan a rögzített üzemanyagár megszűnt, de a kisebb egységek már tiltakoztak – ennek hátteréről Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára beszélt az Economxnak.
