BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiakadtak a független benzinkutasok, nem ezt várták a Tisza-kormánytól

A szövetség egynapos figyelmeztető bezárásra hív minden károsult kisbenzinkutat.

2026. június 22. hétfő, 17:06

Fotó: Getty Images / alvaro gonzalez - Képünk illusztráció
unrecognizable woman using gas pump to add fuel to her car during energy crisis
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Független Benzinkutak Szövetsége szerint a védett üzemanyagárak március óta közel 7,5-8 milliárd forint veszteséget okoztak a benzinkutakat üzemeltető kkv-knek.

Állításuk szerint a Fidesz-kormány erre támogatási programot hozott létre, amelyet most a Tisza-kormány nem akar végrehajtani.

Ezért az FBSZ tiltakozásul egy egynapos figyelmeztető bezárásra buzdítja a károsult benzinkutakat június 26-ára.

Hozzátették, hogy mindemellett a Tisza legújabb törvényjavaslata szerintük „minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem, egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését.″

az FBSZ kiemeli: nem erre adtak felhatalmazást. „Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez Fidesz 2.0!″ – tették hozzá.

Miután a múlt héten több benzinkúton is a védett ár alá esett az üzemanyag piaci ára, ezért Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter kivételességi javaslattal élve már holnaptól kivezethetik azt.

Az új javaslat szerint ugyanakkor a gazdasági és energetikai miniszter rendeletben meghatározhatja a felszabadított, de a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség tulajdonában maradt készletek újraelosztását, valamint a visszapótlás során alkalmazható legmagasabb árat.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet