A Kormány elfogadta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) chiphordozó kerámialapka K+F+I projekt indítására irányuló javaslatát, így Magyarország is megkezdi belépését a félvezetőgyártás piacára.

A kapacitások kiépítésének kialakítását a kormány egymilliárd forinttal támogatja.

Európa sérülékeny

Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár kiemelte, hogy a COVID alatt tapasztalt chiphiány rámutatott egész Európa sérülékenységére, miközben szerinte hazánk jelenleg is világszínvonalú anyagkutatási képességekkel rendelkezik.

Erre a tudásra építve, a fejlett technológiai piacra való belépéssel jelentősen növelhető a magyar gazdaság versenyképessége és szuverenitása, egyúttal jelentősen csökkenthető az ország nemzetközi kitettsége.

Gyors technológiai változás

A hazai chiphordozó kerámialapka fejlesztési és gyártási kapacitásainak kialakítása érdekében a GFM felmérte a hazai K+F képességeket.

A kidolgozott, több fázisból álló kísérleti projekt szerint a gyártókapacitás már középtávon kiépíthető.

Az államtitkár hozzátette, hogy a félvezető üzletágat gyors technológiai változás jellemzi, a kutatás, fejlesztési tevékenység az értéklánc minden szakaszában kiemelkedő.

A széleskörű innovációs tevékenység okán a projekt és a későbbi fejlesztések érdemben járulnak hozzá a magyar gazdaság technológiai fejlettségének előmozdításához, az Ipar 4.0 folyamataihoz, az ipar technológiaváltásához.

(via MTI)

Durvul a chipháború: korlátozza a gallium és germánium kivitelét Kína, felkészülnek a ritkaföldfémek

Kilőttek egyes kínai fémipari vállalatok részvényei, miután Peking hirtelen bejelentette: augusztus 1-től korlátozza a gallium- és germánium-termékek kivitelét, amelyeket nagy sebességű számítógépes chipekben, elektromos járművekben (EV-kben) és optikai kábelekben is használnak. Bővebben --->